Abdullah Civliz

Deva Perdesi Albümü Tüm Müzik Marketlerde

29 Mayıs 1986 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdum. Çalışmayı sevdiğim için, küçük yaşlarda yaz tatillerinde çıraklık yaptım. Televizyon tamircisinde, bıçakçıda, helvacıda, marangozda… Lise sona kadar Tosya’da yaşadım. Küçük yer olduğu için sosyal imkanlarımız sınırlıydı. Bunun artısı, hep onlarla vakit geçirdiğim için, kardeşlerim diyebileceğim arkadaşlarım oldu. Müzik, tiyatro ve futbol hayatımın tamamıydı.

2005 yılında üniversite için Eskişehir’e geldim. İşletme Bölümü okurken bir yandan fotoğrafçılık yaptım ve Sanat Müziği konserlerinin haricinde ‘Mehter Takımı’yla tanıştım. 2010’da üniversiteyi bitirip askerliğimi tamamladım. Döndüğümde kendi işimi kurup, Eskişehir’e yerleştim.

Ve İstanbul. Sizin de eşlik ettiğiniz, güzel bir anı olarak kalacak ‘O Ses Türkiye’ yarışması. 2013 yılında ya nasip diyerek başladığımız serüven finale kadar devam etti. Hoş enstantaneler hafızamda. Gülümseyerek anıyorum o anları. 
 
Sonrasında ise Avrupa Müzik ile şekillenen müzik hayatım. Deva Perdesi isimli albüm bu projeye inananların emeğidir. 
”Dinleyenler deva bulsun, perdeyi araladıklarında şifa olsun diye..”
 
Şimdi hem işimle farklı şehirlere çekimlere gidip mutlu oluyorum, hem konserlerde sizlerle buluşup huzur doluyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin.